Вітаємо!
24 Жовтня, 2017Лісівники Великобичківського лісомисливгоспу ліквідовують наслідки бурелому (ВІДЕО)
11 Листопада, 2017Епідемія шкідників, яка охопила карпатські ліси, щорічно знищує сотні тисяч гектарів лісу. Відновлюють ліс усім світом – на Закарпатті це роблять двічі на рік – навесні та восени. Участь у цьому приймають усі – від представників органів місцевого самоврядування до бізнесменів і, звісно, головних «гравців на лісовій шахівниці» – армії лісівників і учнів шкільних лісництв.
Уже цієї осені стартували лісокультурна кампанія з заліснення на території лісових масивів Ясінянського, Рахівського, Перечинського та інших лісгоспів. Не відстають і лісівники Великобичківського лісомисливгоспу. Саме лісівники виступають ініціаторами заліснення ділянок лісу, які були розроблені після заготівлі.
Зовсім нещодавно тут був хвойний та буковий ліс-лісові масиви Великобичківського лісомисливгоспу, але в боротьбі з стихіями природи – стовбуровим шкідником і буревієм він не встояв. Пні і тріска – все що залишилося на полі програної нерівній битви. Дерева без кори – як людина без шкіри. Смерть в муках …
І ось судний день настав: всі від молодого до старого розподіляють ролі й починають посадку. Робота протягом усього часу кипить, і всі дружньо висаджують нові дерева, працюють, як бджілки у вулику.
Так за два тижні лісівники посадили 100 тисяч дерев. Площа нового лісу, в основу якого лягли юні ялини, ялиці, буки, дуби, клени і ясені, становить 20 гектарів. Сприяння природньому поновленню зроблено на площі 27,6 гектара і загальна цифра сягає майже 50 гектарів. Однак і це ще не кінець, адже лісокультурна кампанія продовжиться до середини листопада. І ще планується висадити 95 тисяч ялинок, ялиць, буків, кленів, ясенів та дубів.
Наступні кілька років лісівники будуть проводити доповнення, догляди за лісовими культурами. Вже через пя’ть років на цю місцевість чекають рубки догляду за молодняками. «Приблизно за пару десятиліть на місці посадки сформується молодий ліс, уже цілком привабливий для відпочинку, який буде самостійно формуватися без постійного догляду і втручання людини», – говорить інженер лісових культур Великобичківського лісомисливгоспу Сергій Обриський.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ