Інформація про чергові лісосіки виписані на 2017рік
23 Грудня, 2016Лісівники Закарпатської області розпочали нову акцію – «Нагодуйте ПТАХІВ ВЗИМКУ!». Акція стартувала нещодавно, а взагалі планується робити такі заходи кожного року, починаючи з листопада і до сходу снігового покриву.
29 Грудня, 2016Такими словами на передодні новорічних та різдвяних св׳яткувань лісова охорона підприємства застерігає населення району від самовільних рубок новорічних та різдв׳яних красунь. Адже ялинка є прикрасою наших Карпат, яку з давніх давен оспівують в піснях, про неї складають легенди. Ялинка завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічнозелене дерево. Тому наші пращури думали, що ялина користується особливими привілеями у сонця, і воно дозволяє їй бути завжди зеленою. Зимова ялинка – це сніжно зелена піраміда, яка на своїх ніжних гілках втримує частинку снігового покриву. Найбільш велична вона в своєму природному середовищі – лісі, де й приносить величезну користь. Адже хвойні ліси мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезинфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Безперечно, що цю функцію хвойні дерева можуть виконувати лише в лісі та аж ніяк не в наших оселях. Ялини повинні втішати нас не лише протягом кількох тижнів – ці красуні мусять існувати для наших потомків.
На сьогодні великою проблемою стало масове неконтрольоване вирубування дерев напередодні свят. Попри намагання державної лісової охорони та правоохоронними органами контролювати ситуацію, в Україні є багато браконьєрів, що вирубують молоді ялини, відпилюють верхівки живих ялин (після чого дерева не можуть дати повноцінне потомство) та валять великі дерева, щоб відпиляти верхівку. Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки вирубують найкрасивіші дерева.
Ми закликаємо всіх небайдужих до природи громадян, тих хто здатний думати про майбутнє, як дітей, внуків, так само природи наших чарівних гір, не рубати та встановлювати живих ялинок.
Чому нам не поступити більш благородно – замінити живу новорічну ялинку на композицію з гілок ялини? Чому не поставити штучну новорічну ялинку? Найбільш цікавим і у всіх сенсах вдалим варіантом є оформлення житла ялиновими гілками. Гілки залишаються живими, також виділяють аромат, але при цьому не страждає ціле дерево. До того ж віток можна придбати дуже багато і рясно прикрасити ними приміщення. Такий варіант оформлення має також багато можливостей проявити наші з Вами креативні здібності.
Незважаючи на наші застереження щодо адміністративної відповідальності за самовільне знищення лісових красунь дехто й надалі не проявляє розуміння, продовжуючи наносити природі шкоду.
Окремі громадяни перетворюють переддень новорічно – різдвяних свят у прибутковий бізнес, хоча отримані кошти вже ніколи не заповнять спустошену нішу природи.
Саме з метою виявлення подібних фактів напередодні новорічних та різдвяних свят посилено охороняємо лісові насадження, спільно з правоохоронними органами проводимо рейди. Винних у несанкціонованому вирубуванні та продажу новорічних красунь притягуємо до відповідальності згідно чинного законодавства.
У випадку незаконного вирубування новорічних ялинок, порушнику доведеться сплатити майже 500 грн.
Адже згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст.. 65) у лісі тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. А ще браконьєр має оплатити заподіяну шкоду лісовому господарству. Розмір відшкодування стартує від 355 грн (визначається за спеціальною шкалою). Усе залежить від діаметра пенька зрубаної ялинки.
Сьогодні головний атрибут прикраси осель на новорічні та різдвяні свята можна придбати по ціні від 126 до 372 грн., у всіх лісництвах ДП “Вел. Бичківське ЛМГ”.
Ялинкові базари:
с. Ділове біля автобусної зупинки та магазину «Промтовари» по вул. Трибушанська;
с-ще. Вел. Бичків площадка біля магазину “Шофрон”;
Пункти по реалізації:
Костилівське л – во. с. Костилівка, вул. Миру, 65 ;
Діловецьке л – во. с. Ділове, вул. Трибушанська, 13;
Лужанське л – во. с. Луг, 359 ;
Кос. Полянське л-во. с. Косівська Поляна, 255;
Ім. Томащука л-во. смт Кобилецька Поляна, вул. Шевченка, 22;
Сер. Ріцьке, Коб. Полянське, Щербіловське л – ва. смт Кобилецька Поляна, вул. Перемоги, 2;
Вер. Водянське л-во. с. Вер. Водяне, вул. 70-річчя Жовтня, 8;
Просимо завітати на ялинкові базари та пункти реалізації новорічних ялинок. А ще більше просимо, прикрасити оселю власного будинку, штучною ялинкою або композицією гілок з шпилькових дерев.
Вдячні за порозуміння.
Інженер з охорони лісу Полянчук Б.Й.