БУДЕ ЛІС – БУДЕ ЖИТТЯ!
1 Квітня, 2020
По всій території нашої країни громадяни продовжують бездумно та безконтрольно спалювати на власних присадибних ділянках сміття, сухе листя та чагарники, тим самим провокуючи масштабні пожежі у природніх екосистемах.
6 Квітня, 2020
Показати всі

Посадка нового лісу.

 Ця ділянка знаходиться в Верхньоводянському лісництві квартал 10, виділ 16. Вона має непоганий природній підріст, тому лише досаджуємо нові саджанці на пошкоджених ділянках – на волокові та в тих місцях, де недостатньо підросту. Доповнюємо явором, ясеном, дубом, смерекою. Посадкою керує лісничий Сергій Обриський. Основна порода – бук, яка добре природньо поновлюється і сама. Зараз на лісосіці є молодий підріст до п`ятирічного віку – здоровий, добре вкорінений, збережений при заготівлі лісу. Зараз при заготівлі є завдання не лише зрубати ліс, але і зберегти підріст в кількості не менше 60% від наявного. Так що лісоруби в лісі почувають себе не лише варварами, які знищують ліс, як пише преса, але і вусатими нянями новому лісу, бо якщо не збережуть при рубці, то прийдеться набагато більше садити.
Європейський підхід до поновлення лісу – в основному природнє поновлення, з нього виростає здоровіший ліс. Є регіони де просто заборонені рукотворні поновлення.

Ірина Мацепура