
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим
30 Грудня, 2021
На очистку лісових доріг від снігових заметів спрямували і власну, і орендовану спецтехніку
8 Лютого, 2022До зимової підгодівлі диких тварин підприємство щороку готується заздалегідь, передбачаючи виконання комплексу біотехнічних заходів. Адже, важко спрогнозувати погодні умови, тим більше кількість опадів взимку. Цьогорічна виявилася багатою на сніг, який місцями сягає і понад півтора метра. Зрозуміло, це ускладнює лісовій фауні щоденний пошук кормів для повноцінного харчування. Створений лісовою охороною та єгерями запас кормів для підгодівлі допомагає пережити тваринам несприятливі погодні умови на недовгий час.
Лісова охорона, в рамках підготовки до зимівлі, здійснила обхід наявних 54 годівниць, 142 солонців. Для підтримання кормового балансу було закуплено зерно кукурудзи, сіль, комбікорм, овес, а також заготовлено 9590 кг сіна багаторічних трав, 6770 штук кормових віників, 35 – зернових снопиків, 517 кг топінамбуру, 2950 кг – яблук, 25 кг – їстивного каштану, 130 кг – жолудів.
На восьми підгодівельних майданчиках заготовлено відповідну кількість кормів. Ще до початку снігопадів єгері спільно з лісовою охороною подбали про наповнення годівниць сіном, виклали сіль, кукурудзу, вівса, зерновідходів, комбікорм, яблука, кормові віники – всього необхідного для повноцінної підгодівлі диких звірів.
Постійно триває поповнення кормів, розуміючи наскільки важливо пітримувати природний баланс наявного поголів’я фауни Карпат. Однак, враховуючи надважкі погодні умови, виникає запитання чи вистачить кормів для підгодівлі лісової фауни на весь зимовий період? Чомусь подібне не увійшло у практику низових колективів, котрі, за своїми функціональними обов’язками, неповинні залишатися осторонь цієї роботи. Сьогодні, як ніколи, важливо подбати про диких мешканців Карпат, які залишилися наодинці з несприятливими погодними умовами. Йдеться не тільки про наповнення годівниць, солонців, кормові віники, йдеться і про розчищення місць доступу до них, принаймні прокладання невеликих стежок. Адже, яка користь від наявних кормів, якщо добратися до них неможливо?
На жаль, подібна інформація про участь низових колективів у збереженні кількості диких звірів на орендованих угіддях перебуває за сімома замками, що не дає можливості скласти цілісну картину про стан справ. Відповідь можна б почерпнути з результатів таксації. Та чи дійсно вона відображає достовірні дані? Падіж звірів не на руку мисливцям. Це автоматично відобразиться на кількості ліцензій на наступний період полювання. Тому виникає велике побоювання у правдивості наданих даних.
А те, що вони умовні, свідчить і той факт, що, незважаючи на надважкі умови, окремі низові колективи ГО «Говерла», як для прикладу Вехньоводянський, 6 лютого 2022 року проводив полювання. Так званих «любителів» природи нічого не зупиняє: ні період року, ні погодні умови. На що і на кого вони полюють? Диким звірям важко пересуватися через товстий сніговий покрив. В цей час працівники лісової охорони постійно знаходять загиблих тварин від переохолодження та загризених хижаками.
Навести лад у подібній ситуації виглядає практично нереальним. Постійні звернення підприємства до органів правопорядку, обласного управління натикаються на глуху стіну. Спрацьовує імунітет поширеної нині відмови – все у рамках чинного законодавства. Природа, фауна Карпат живуть за неписаними законами, ми ж зобов’язані до них прислухатися, а не бути тільки споживачами.