На очистку лісових доріг від снігових заметів спрямували і власну, і орендовану спецтехніку

Чи вистачить кормів лісовій фауні, враховуючи нинішні погодні умови?
8 Лютого, 2022
Їм не стільки страшний холод, як голод
16 Лютого, 2022
Показати всі

На очистку лісових доріг від снігових заметів спрямували і власну, і орендовану спецтехніку

Ще не встигли оговтатися від наслідків цьогорічного січневого паводка, яким було пошкоджено лісову інфраструктуру – бурхлива вода зруйнувала у Костилівському, Лужанському, ім. Томащука, Кобилецько-Полянському, Щербіловському, Верхньоводянському лісництвах шляхи на двадцяти відрізках загальною протяжністю біля трьох кілометрів, частково зруйновано дороги на різноманітних участках загальною довжиною 710 метрів, також пошкодила п’ять мостів і два зруйнувано повністю та 30 погонних метрів підпірних стінок, завдавши збитків підприємству майже на 2400 тис грн. Постійні опади снігу, зсуви грунту практично заблокували доступ до лісових угідь і не дозволили завчасно розпочати відновлювальні роботи.

І хоча подібні погодні умови радують любителів зимового відпочинку, сприяють мандрівкам у гори, однак додають чимало клопотів лісівникам, адже потрібно утримувати в належному стані понад 170 км лісових доріг.

Несприятливі погодні умови, новорічно-різдвяні святкування відтермінували повноцінне розблокування доріг, що вже негативно відображається на виконанні підприємством зобов’язань за результатами електронного продажу необробленої деревини на аукціоні у січні.

Для відновлення повноцінного функціонування всіх підрозділів підприємства задіяли програму очистки доріг з метою доступу до лісових угідь. Загалом, на боротьбу із сніговими заметами спрямували і власну, і орендовану спецтехніку, зокрема чотири бульдозери ДТ-75 та один роторний,  потужні Т-130 і 170, екскаватор  «Борекс» та кілька тракторів МТЗ-82 та ЛКТ-81. На найбільш проблемних напрямках – Середньоріцьке лісництво, задіяли кілька одиниць техніки.

Щоб уявити скільки намело снігу, то досить відзначити, що за день вдається звільнити від нього до 4 км лісової дороги, повністю приготувавши її до проїзду. Адже, кожні п’ятнадцять метрів нагорнуту масу потрібно відштовхувати в сторону, щоб поступово рухатися вперед.

Вже прочищено лісові дороги від заметів у Костилівському лісництві. У Верхньоводянському, Кобилецько-Полянському, Щербіловському, Середньоріцькому та у всіх решта тривають роботи впродовж тижня.

Найбільш проблемним на нині залишається очистка лісових волоків, добратися до яких складно через чималий сніговий покрив.

Поскільки снігопади не припиняються, робота з снігоочистки триває постійно. Лісозаготівля практично не ведеться з початку року. Пройшли електронні торги деревиною, яку мали заготовляти в першому кварталі 2022 року. Покупці придбали й уклали договори купівлі-продажу через лісові біржі на куплену деревину, а хто і коли заготовить лісопродукцію – важко сказати. Тому напрошується висновок, що торгувати деревиною можна тоді, коли вона заготовлена, або хоча б на яку виписані лісорубні квитки.