Лісівники Закарпатської області розпочали нову акцію – «Нагодуйте ПТАХІВ ВЗИМКУ!». Акція стартувала нещодавно, а взагалі планується робити такі заходи кожного року, починаючи з листопада і до сходу снігового покриву.
29 Грудня, 2016Заміна новорічним ялинкам – новорічні композиції
30 Грудня, 2016Тваринний, рослинний та водний світ-це невід´ємна складова краси Карпат.
Лише в мирно сприятливій гармонії співіснування людини з цими важливими складовими природи, можливий прогрес для формування здорового населення яке черпає енергію, правильно використовує природні ресурси організовує відпочинок для стабільної життєдіяльності на короткому проміжку часу який називається земне життя.
Для прикладу покажемо частину роботи яку проводить єгерська служба ДП”Великобичківського ЛМГ” в зимовий період, коли так потрібна підтримка людини особливо кормовою продукцією диким тваринам.
Примноження фауни-важливе завдання всього колективу.
Фауна господарства досить різноманітна. Тут водяться: благородний олень, козуля, кабан, заєць-русак, лисиця, борсук, куниця лісова та кам´яна, тхір, видра, білка, рись, вовк, ведмідь бурий, кіт лісовий, глухар тетерук, орябок та інші.
Загальна площа мисливських угідь становить 32009 гектарів.
Завдання колективу Єгерської служби збільшити кількісну чисельність диких тварин.
Для цього проводимо постійні рейди, щоб не допускати браконьєрство, та боротися з хижаками, які винищують фауну. Застосовуємо фото та відео спостереження у мисливських угіддях за тваринами та фіксації правопорушень. Відеокамерами-пастками Єгерська служба користується. Камери дають можливість спостерігати за фауною 24 години на добу з мінімальним втручанням людини. Ці пристрої дають змогу вираховувати поголів´я тварин у наших угіддях.
Підгодівлю тварин проводимо взимку, коли висота снігу сягає вище 20 см, або коли утворюється щільний сніг, навіть меншої глибини з-під якого тваринам важко добувати корм. На місця скупчення оленів, козуль єгері підносять сіно віники та зерновідходи.
Кормова база для кабана в зимовий період недостатня особливо в не урожайні роки бука, дуба особливо при високо сніжному покрові. Тому для підтримання чисельності кабанів взимку їх потрібно також підгодовувати. Заготовлені осіню корма ми підносимо на місця їх скупчення це коренеплоди, жолуді, каштани, зерно, та зерновідходи. Підгодівля кабанів взимку не допускає смертності поголів´я особливо молодняку, і підтримує популяцію на належному рівні.
Інтересною новиною наших угідь є те, що у Щербіловському лісництві поселилися бобри яких раніше в угіддях взагалі не було. Це самка та самець, і ми надіємося на весняний виводок, який збагатить популяцію. Особливо охороняємо місце їх проживання.
Сіна заготовлено для підгодівлі диких тварин становить 10,1тон, 14,8тисяч віників, закуплено 1тону яблук, 2500 кг. солі, 230 кг. кукурудзи в початках.
Збудовано 90 годівниць, 192 солонці, 83 біотехнічних веж. Створено 1,56 га. кормових полів. 8 підгодівельних майданчиків. Виготовлено і встановлено панно аншлагів 36шт. Відремонтовано мисливських стежок 19 км. збудовано перепадів 37штук 418 пагонних метрів.
Флора і фауна наших
лісів надзвичайно красива і багата. Тому нам усім потрібно її берегти і збагачувати. Не засмічувати довкілля, не порушувати правил охорони природи. І тоді природа буде нас радувати своєю красотою і своїми дарами. Адже людина є часткою великого механізму який називається природою.