На Закарпатті встановлено заборону на полювання благородного оленя

На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства
3 Жовтня, 2017
За 40 хвилин бурелом пошкодив понад 500 га лісфонду ДП «Великобичківське ЛМГ»
5 Жовтня, 2017
Показати всі

На Закарпатті встановлено заборону на полювання благородного оленя

На Закарпатті  у жовтні в горах триває гон благородного оленя. У Карпатах можна почути рев, важкі зітхання, які переходять у рик. Так самець благородного оленя вишукує самку.

Благородний олень з давніх-давен мешкає в Карпатських горах. На території Великобичківського лісомисливського господарства в осінній період встановлений природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин. На період гону оленя встановлюється цілодобове патрулювання території – охорона, профілактика серед місцевого населення.

На початку «ревучого періоду» одинокі самці займають ділянки, деколи – одні і ті ж по кілька років. Збуджені, вони б’ють рогами в молоді деревця, ламають гілки, здирають кору. Тварини часто катаються по землі, мало їдять і під час гону втрачають 30-40 кг ваги з своїх звичайних 160-300 кг, пояснює Володимир Тафічук, головний мисливствознавець Великобичківського лісомисливгоспу.

«Поступово до самців приєднуються самки. Їм подобається голос самців. Чим більший стає гарем, тим слабше стає чути рев самця. І самки, і самці визначають силу суперника по тону реву – в розквіті сил олень має низький і захриплий голос. Але коли суперники все ж зійшлись, – починається поєдинок. Він може бути і без нападу, а обмежитись лише демонстрацією сили, але може бути і з смертельним боєм – тріск зламаних рогів і смерть обох самців, пояснює фахівець. – В гаремі буває 2-3, іноді до 15 самок».

Олені народжують потомство наприкінці травня. Як правило, це – одне теля, рідше – двійко.

У період гону оленя на території ДП«Великобичківське ЛМГ» категорично заборонене полювання на диких тварин. На виявлення браконьєрів обіцяють влаштовувати рейди.