Новий земельний податок, поставить на коліна лісову галузь про це обговорили на спільній нараді з головами сільських та селищних рад у Великобичківському ЛМГ».

ДП “Великобичківське ЛМГ” проводить конкурс на підбір організацій по наданню послуг по заготівлі в 3-4 кварталі 2018р.
12 Вересня, 2018
ДП “Великобичківське ЛМГ” проводить конкурс на підбір організацій по наданню послуг по заготівлі в 4 кварталі 2018р.
21 Вересня, 2018
Показати всі

Новий земельний податок, поставить на коліна лісову галузь про це обговорили на спільній нараді з головами сільських та селищних рад у Великобичківському ЛМГ».

У зв’язку з прийняттям Закону України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» На базі ДП «Великобичківського ЛМГ» була проведена нарада, за участю голів сільських та селищних рад.

Основне питання, яке розглядалось стосувалось встановлення ставки податку на земельні ділянки, нормативно грошову оцінку, яких проведено та ставки податку на земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів, нормативно грошову оцінку яких не проведено, керуючись ст. 274, 277 Податкового кодексу України для ДП «Великобичківське ЛМГ». Цікавим фактом є те, що розмір земельного податку, або пільгу запропоновано прийняти місцевим органам влади з метою знайти крайнього, хто сприяв розвалу державних лісогосподарських підприємств.

Під час наради, присутнім було  роз’яснено, які наслідки нововведення, у разі прийняття рішення щодо максимальної ставки земельного податку (5% нормативної вартості 1 га ріллі – 27750 грн.). Якщо ставка земельного податку буде прийнята більша ніж 0,1% від нормативно грошової вартості землі, лісгосп буде змушений підняти ціни на паливні дрова та іншу лісопродукцію. Через збільшення ціни на ділову деревину більшість підприємств деревообробної промисловості будуть не в змозі закуповувати деревину, в результаті чого припинять роботу.

Голови сільських та селищних рад з порозумінням віднеслись до даної проблеми, адже застосуванні нових норм податкового законодавства потягне за собою розвал лісового господарства та втрати робочих місць в регіоні, а місцеві бюджети не отримають рентну плату, яка є наразі основним джерелом місцевих податків. Ми маємо гіркий досвід, розпаювання  сільськогосподарських підприємств (колгоспів) рішеннями загальних зборів колгоспників було розвалено колгоспи. Цей відпрацьований  сценарій запропонований нам сьогодні.

Прийняте рішення, щодо відсотку ставки земельного податку відіб’ється на соціальному житті кожного мешканця населеного пункту, у вигляді ціни на дрова, будівельні матеріали з лісу та користування пасовищами та сінокосами.