ДП “Великобичківське ЛМГ” проводить конкурс на підбір організацій по наданню послуг по заготівлі в 2019р.
15 Листопада, 2019
ДП “Великобичківське ЛМГ” проводить конкурс на підбір організацій по наданню послуг по заготівлі в 2019р.
22 Листопада, 2019
Показати всі

Осінь – особлива пора для лісівників.

         Ось і настала  казкова пора року – осінь. Літо залишилось позаду, а осіння пора  радує своєю неповторною красою. Все навкруги виграє золоти- ми барвами, ніби справжній художник розмалював дерева в жовто-гарячий колір. В повітрі ще блукають аромати квітів, відчувається  присмак  чорноб- ривців, терпкість хризантем, та все ж осінь вступила  у свої законні права.

Осінь – це друга та особлива , протягом року «гаряча» пора для працівників ДП « Вел.Бичківське ЛМГ»,  яка закриває річний цикл роботи лісівників по  проведенню лісокультурних робіт. Осіння посадка починається після закінчення вегетаційного періоду у рослин, коли починає опадати листя з дерев, а закінчується – до перших  морозів.  Дощі принесли таку необхідну для землі вологу , тому , не гаючи часу,  лісівники нашого господарства  використали сповна погожі осінні дні , щоб  посадити новий ліс, на місце старого, зрубаного.   .

Відновлення лісів проводиться як штучним, тобто посадка і природнім шляхом. При складанні проектів лісових культур обов’язковим є врахування лісорослинних і технологічних особливостей кожної окремої лісокультурної площі.  Цієї осені  роботи з  відновлення лісу заплановані на площі  111,2 га , що становить 50 % від загального обсягу по відновленню лісу в цьому році. Основні  роботи з посадки лісу на площі  51,6 га були проведені навесні поточного року. Загалом було висаджено більше як 253,0 тисяч штук молодих саджанців. Як правило висаджують такі породи молодих культур, а саме бук лісовий, ялина європейська, дуб звичайний, клен-явір, ясен звичайний, ялиця біла, модрина.

              Щоб  було чим відтворювати лісові насадження в наступному році, восени  лісівниками проведена  клопітка праця   по збору лісового насіння, бо саме з насіння починається  новий ліс. Лісове насіння після ретельного відбору та низки підготовчих процедур попадає у лісові розсадники кожного лісництва підприємства. На сьогоднішній день заготовлено 328 кг лісового насіння.

Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх  на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. Отже, осінь для лісівників це своєрідний іспит , а саме підсумок досягнутого не тільки протягом року, але й підготовка «фундаменту» для успішної роботи у наступному році.

                 Основне завдання ДП «Вел.Бичківське ЛМГ» – створювати і вирощувати високопродуктивні, якісного складу та біологічно стійкі лісові насадження.  Завжди потрібно пам’ятати, що ліс – це культура поколінь! Ми користуємось природними ресурсами, які створили наші діди й прадіди,  і в свою чергу вирощуємо ліс для наступних поколінь .