Рубки догляду в молодняках як першочерговий лісогосподарський захід з формування лісових насаджень.
5 Травня, 2014
Привітання з нагоди Дня працівника лісу
7 Травня, 2014
Показати всі

Паливні дрова на Рахівщині, як вихід при значному подорожчанні енергоносіїв

Здорожчення плати за енергоносії  (електроенергія , газ природній та скраплений)- вдарило  по матеріальному становищі всіх верств населення особливо – це відчули пенсіонери, працівники бюджетної сфери та інші. З метою економії люди шукають альтернативу у більш дешевому паливі, яким , іноді єдино можливим в гірських умовах, стають паливні дрова. Значне зростання попиту на паливні дрова відчуло ДП «Великобичківське ЛМГ».

Тягар на отоварення населення паливними дровами ліг на плечі підприємства. У віданні лісгоспу 11 населенних  пунктів, які становлять 15600 дворогосподарств. Для їх опалення потрібно 100-110 тис. м3 паливних дров або 15,6 написаних заяв, виписаних нарядів на відпуск лісопрокуції, ТТН та вдарити бірок на суму 30тис. грн..  Лісгосп в першу чергу має займатися відтворенням лісу, доглядом  і охороною за лісом. Організовувати виробничий процес. Відсутність паливних складів змушує працівників лісгоспів вирішувати невластиві для них завдання, такі як роздрібна торгівля паливними дровами.

Аналіз збільшення попиту на паливні дрова за 2014-2016роки  по ДП «Великобичківське ЛМГ» вражає: 2015 році реалізація паливних дров населенню склала 16,7 тис. м3, що в 2,5 рази більше ніж 2014році. За 8 місяців 2016року вже реалізовано 16,5 тис. м3 , тобто як за цілий 2015рік. Загальний об’єм дров’яної деревини, який буде заготовлено в 2016році складає 25,6 тис. м3 з них дров твердолистяних (користуються збільшеним попитом) 13,9 тис. м3 .

Особливо зріс попит перед настанням опалювального сезону. У серпні та за 10 днів вересня в лісгосп за випискою паливних дров звернулося понад 350 чоловік, що складає 2450м3.  Зростання попиту носить ажіотажний характер,  приводить до того, що підприємство не має можливості нарощувати заготівлю паливних дров у відповідності до попиту і це призводить до виникнення черги.

ДП «Великобичківське ЛМГ» просить вибачення у громадян за те,  що вони змушені чекати в чергах на виписку та отоварення дровами. Вихід з цього становища у  створенні паливних складів,  як не у кожному населеному пункті та хоча б  в кожному другому населеному пункті.

Паливні склади мали б протягом року створювати запас палива і в час зростання попиту задовільнити  потреби населення та надавати сервіс послуг.

Відділ збуту ДП «Великобичківське ЛМГ»