ГОТОВІ ДАТИ ВІДПОВІДІ НА ВСІ ЗАПИТАННЯ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ ДЕПУТАТА… АЛЕ ВІН УНИКАЄ ОЧНОЇ ЗУСТРІЧІ
29 Квітня, 2014
Інформація про заготівлю деревини методом підряду по ДП ‘Великобичківське ЛМГ’ за 2012-2016роки
1 Травня, 2014
Показати всі

Пояснення щодо ситуації у Верхньому Водяному

У зв’язку з тим, що вчора у ЗМІ була оприлюднена інформація ТРК «Україна», які працюючи на Закарпатті, зупинили вантажівку з «лівими» дровами, щов результаті обернулося викриттям незаконної лісосіки, яка була знята 12 травня, Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що після інциденту, який мав місце у Верхньоводянському лісництві ДП «В.Бичківське ЛМГ».

А саме, зупинення працівниками поліції та журналістами телеканалу «ТРК «Україна» 12 травня вантажного автомобіля «Урал» д.н.з. АО 6408 АР., водій якого перевозив паливні дрова твердолистяних порід в кількості 6 м3 для громадянці Ніці Опріш, які виписані згідно наряду №0694/9 від 02.03.2016р.

Повідомляємо, що водій здійснював перевезення вантажу з кварталу 31 виділу 21 урочища Тьовшажел з рубки головного користування, залишки лісопродукції, які були заготовлені у квітні 2016 року.

З пояснень Володимира Піпаша встановлено, що близько 14 год. 00 хв. мав місце факт затримання автомобіля. Перед виїздом водія з деревиною з лісосіки пан Володимир вніс інформацію про відпуск паливних дров до бази даних електронного обліку деревини, проте помилково зазначив замість лісосіки у кв. 31 вид. 21 лісосіку у кв.9 вид.30. Внесення інформації про відвантаження паливних дров він здійснював у адмінбудівлі Верхньоводянського лісництва та супровідні документи підвозив до місця фактичного вивезення деревини.

За даними електронного обліку деревини о 12 год. 44 хв. 12.05.2016р. паливні дрова твердолистяних порід в кількості 6 м3 з биркою № 78979417 були реалізовані громадянину Опріш Ніці згідно ТТН №3КБ230333.

Разом з тим, у відповідності до пунктів 4.2., 4.4. та 4.5. розділу 4 посадової інструкції контролера лісозаготівельного виробництва (приймальника деревини), останній зобов’язаний маркувати деревину шляхом таврування вручну, перевіряти якість таврування та виправляти брак і оформляти документи та марковану продукцію згідно «інструкції з обліку продукції лісозаготівель, лісопилювання, і деревообробки на підприємствах державного агентства лісових ресурсів України».

Таким чином, було встановлено, що Володимир Піпаш порушив п. 3.1. розділу 3 Тимчасової інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затвердженої Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.06.2012р. за № 202.

По виявленню порушення під час відпуску лісопродукції було керівництвом підприємства було призначено службове розстеження. За результатами якого старшому майстру лісу Володимиру Піпашу винесено догану за помилково внесені дані до товаро-супровідних документів.

Після цього, за вказівкою керівника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги була призначена раптова ревізія лісових обходів Верхньоводянського лісництва на предмет виявлення незаконних рубок і лісопорушень.

Наразі перевірка триває. Відповідальність за порушення буде досить серйозна, а всі винні будуть покарані. Результати службових розстелень передані до правоохоронних оранів, – пише прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.